Perearstikeskuse kodukord

*Vastuvõtule registreerimine, kordusretseptide tellimine, analüüside vastused, arsti ja pereõe konsultatsioon toimub numbritelt:

607 42 63 (Dr.Usgam ja pereõde Anna Ilves)

656 16 32 (Dr.Markus ja pereõed Karina Lillqvist & Astrid Kaasik)

*Vastuvõtule on vajalik alati eelregistreerimine! Isegi siis, kui Teile tundub, et tegemist on kiireloomulise probleemiga ja soovite arsti vastuvõtule pääseda võimalikult kiiresti, palume alati ette helistada. Sellisel juhul püüame leida aja tööpäeva jooksul ning Teil ei tule kaua haigena ooteruumis istuda. Tavaliselt vaatab erakorralised haiged kõigepealt üle pereõde, kes vajadusel konsulteerib arstiga või suunab patsiendi edasi arsti vastuvõtule, kas siis samal päeval või lähipäevade jooksul, olenevalt probleemi raskusastmest. Meie perearstikeskuses ei ole elavat järjekorda sest doktorid võtavad vastu ainult eelnevalt registreeritud patsiente.

*Pereõde on kõikide patsientide esmane tervisenõustaja.

*Ka pereõe vastuvõtule tuleb eelnevalt registreerida, sest esmajoones võtab  pereõde vastu need, kes on end varem kirja pannud ja alles siis need, kes ootamatult perearstikeskusesse saabuvad. Erandiks nii arsti kui ka õe kohesele vastuvõtule pääsemiseks on eluohtlik seisund.

*Palun tulge kohale alati õigeagselt! Juhul kui Teil ei ole võimalik vastuvõtule tulla või kui te hilinete, palume sellest kindlasti teada anda registratuuri numbritele helistades.

*Palun oodake oma aja saabumist ooteruumis, kõik patsiendid kutsutakse personaalselt kabinetti vastavalt registreeritud ajale !

*Vastuvõtuaeg ühele patsiendile on 15 minutit. Juhul kui te soovite arsti või pereõega rääkida mitmest probleemist või juhul kui teiega on kaasas veel pereliikmeid, peate registreerima mitu järjestikust aega. Palun pidage ettenähtud ajalimiidist kinni.

*Sageli piisab vaid pereõe visiidist. Pereõde jälgib terveid imikuid, teostab vaktsineerimisi (nii laste kui ka täiskasvanute) ja erinevaid protseduure. Lisaks vaatab pereõde 1x aastas üle kroonilised haiged, teostades neile vajadusel ka analüüse ja muid uuringuid. Enamasti vaatab kõik ägedad haiged esmaselt üle pereõde, suunates need vajadusel edasi arsti vastuvõtule. Lisaks tegeleb pereõde ka ennetustööga ja väljastab erinevaid meditsiinilisi dokumente.

*Kui Te haigestute ja vajate töövõimetuslehte, siis võtke koheselt ühendust pereõega. Pereõde annab Teile esmased tegutsemisjuhised ja määrab arsti vastuvõtu aja. Kui hiljem selgub, et töövõimetuslehte ei lähegi vaja, saab selle alati tühistada. Arvestada tuleb, et tagantjärele ei saa haiguslehte avada.

*Imikute ja tervete väikelaste vastuvõtu päev on iga nädala teisipäeval.

*Palun jätke oma talvised üleriided alati 1. korrusel asuvasse valvega garderoobi. 

*Palume vankritega mitte ülesse tulla, vaid jätta need 1. korrusel asuvasse spetsiaalselt lapsevankritele mõeldud nurka, kus on võimalik vanker lukustada oma isikliku luku abil.

*WC-d asuvad igal korrusel lifti läheduses.