Medicolm Perearstikeskus

Lugupeetud patsiendid!

Meil on suur rõõm teatada, et meie perearstikeskuse uus nimi on Medicolm. Sellega seoses muutuvad kodulehe ja e-mailide kombinatsioonid. Kõik eelnevad e-maili aadressid lõpuga @ulviusgam.ee asenduvad nüüdsest lõpuga @medicolm.ee


Dr. Ulvi Usgam ja pereõde Anna Ilves

Tel: 53 09 88 66

E-mail: ulviusgam@medicolm.ee

Kordusretsept: retsept@medicolm.ee

Koduleht: www.medicolm.ee 


Dr. Ilona Markus ja pereõed

Tel: 58 71 21 44

E-mail: ilonamarkus@medicolm.ee

Kordusretsept: ravim@medicolm.ee

Koduleht: www.medicolm.ee

 


Medicolm Perearstikeskus 2020

Kodukorra LISA / ПРАВИЛA+ Alates 01.06.20

    K  O  D  U  K  O  R  D


1. Palume vastuvõtule tulla oma isikliku maskiga ja 5 minutit ennem vastuvõtuaega! Alates 01.06.20 polikliiniku poolt maske ei jagata. Palun ärge sisenege vastuvõtu ruumidesse üleriietuses.
2. Teenindame ainult eelnevalt registreeritud patsiente, me ei ava ust
registreerimata patsientidele. Meie juurde pääseb ainult arsti või õe eelneva kokkuleppega 1
inimene korraga. Teile avatakse uks registreeritud kellajal. 12  ja 12+ vanuses alaealine patsient lubatakse vastuvõtu ruumidesse üksinda.  Alla 12 aastasel patsiendil võib olla 1 saatja vastuvõtu ruumides kaasas.
3. Suhtlus ja konsultatsioon toimub kriisiajal AINULT telefoni ja e-maili vahendusel ja ainult
vastuvõtu kellaaegadel. Arsti vastuvõtule pääseb ainult arsti isiklikul otsusel.
4. Pabersaatekirju (uriin ja väljaheide) väljastame teile personaalselt ja ainult teiega kindlalt
kokkulepitud kellajal. Palun tellige kordusretseptid oma arsti retseptikeskuse e-maili kaudu!
5. Hilinejaid ei teenindata!


  ПРАВИЛA

 
1.Просим на прием приходить в своей маске, за 5 минут до назначего времени. С 01.06.2020 в поликлинике маски не выдают. 
2. Мы не обслуживаем и не открываем двери для заранее не зарегистрированных пациентов. Вход разрешен по одному! 12 и 12+ пациенты заходят в помещение одни. Младше 12 лет приходят на прием с 1 сопровождающим. И только при предварительном согласования визита с врачем или медсестрой. Дверь будет открыта для вас в указанное время.
3. Общение и консультации во время кризиса ТОЛЬКО по телефону и электронной почте, и
только в часы приема вашего семейного врача. На прием к врачу возможно попасть только
после личного решения врача.
4. Бумажные направления (моча и стул) выдаются лично и только в согласованное с вами время. Заказ повторных рецептов по электронной почте.  
5. Опоздавшие не обслуживается!

Kordusretsepte saab tellida retseptikeskuse kaudu: 
Заказ повторных рецептов по электронной почте.
Dr. Ulvi Usgam:  retsept@medicolm.ee
Dr. Ilona Markus:  ravim@medicolm.ee

 


Hoidke oma tervist!


 

 

 

 


KODUKORD


53 09 88 66 (Dr. Ulvi Usgam ja pereõde) ; Kordusretseptid: retsept@medicolm.ee

58 71 21 44  (Dr. Ilona Markus ja pereõed) ; Kordusretseptid: ravim@medicolm.ee


Teie perearsti telefoninumber vastab ainult teie perearsti vastuvõtuaegadel! Juhul kui me ei saa koheselt teie kõnele vastata, helistame kõigile vastuvõtuaja jooksul helistanutele tagasi! Palun jälgige oma perearsti vastuvõtuaegu! Helistades on võimalik aega registreerida, kordusretsepte tellida, analüüside vastuseid saada, pereõe ja perearsti konsultatsiooni küsida.

Vastuvõtule on vajalik alati eelregistreerimine! Isegi siis, kui Teile tundub, et tegemist on kiireloomulise probleemiga ja soovite arsti vastuvõtule pääseda võimalikult kiiresti, palume alati ette helistada. Sellisel juhul püüame leida aja tööpäeva jooksul ning Teil ei tule kaua haigena ooteruumis istuda. Tavaliselt vaatab erakorralised haiged kõigepealt üle pereõde, kes vajadusel konsulteerib arstiga või suunab patsiendi edasi arsti vastuvõtule, kas siis samal päeval või lähipäevade jooksul, olenevalt probleemi raskusastmest. Meie perearstikeskuses ei ole elavat järjekorda sest doktorid võtavad vastu ainult eelnevalt registreeritud patsiente.

Pereõde on kõikide patsientide esmane tervisenõustaja.Ka pereõe vastuvõtule tuleb eelnevalt registreerida, sest esmajoones võtab  pereõde vastu need, kes on end varem kirja pannud ja alles siis need, kes ootamatult perearstikeskusesse saabuvad. Erandiks nii arsti kui ka õe kohesele vastuvõtule pääsemiseks on eluohtlik seisund.

Kui Te haigestute ja vajate töövõimetuslehte, siis võtke koheselt ühendust pereõega. Pereõde annab Teile esmased tegutsemisjuhised ja määrab arsti vastuvõtu aja. Arvestada tuleb, et tagantjärele ei saa haiguslehte avada! Arst saab haiguslehe avada pärast seda, kui on patsiendi läbi vaadanud ja haigestumise tuvastanud. Nädalavahetusel perearst haiguslehte alustada ei saa, sest perearst ei tööta nädalavahetusel. Küll saab ta väljastada nädalavahetuse päevaga algava haiguslehe juhul, kui patsient on pöördunud näiteks haigla valvetuppa või kutsunud kiirabi ja talle on antud sellekohane tõend. See tõend tuleb perearstile esitada kahe päeva jooksul.

Kordusretseptide tellimine e-maili kaudu. Kordusretsepte on võimalik tellida ainult selleks ettenähtud e-maili kaudu. Retsept millele tellimus esitatakse peab olema patsiendile varem väljakirjutatud! Retsepti tellimiseks palun kirjutage e-maili oma nimi, isikukood, raviminimi/toimeaine.

Dr. Ilona Markus’e patsiendid saavad retsepte tellida aadressilt: ravim@medicolm.ee

Dr. Ulvi Usgam’i patsiendid saavad retsepte tellida aadressilt: retsept@medicolm.ee

Palun jälgige digiloost retseptide kehtivusi ja tellige oma retseptid õigeaegselt!

NB! Esmaspäevast – neljapäevani tehtud kordusretsepti tellimused on valmis sama nädala reede keskpäevaks. Reedel tehtud tellimused on valmis järgmise nädala reede keskpäevaks ja sellest tulenevalt me ei saada vastust tagasi teie meilie ! 

Kordusretseptide tellimine telefoni kaudu. Retsepte saab tellida iga päev ainult oma perearsti vastuvõtu kellaaegadel. Ravimid saate välja osta järgmisel päeval peale lõunat. Palun helistage retsepti sooviga ainult oma perearsti vastuvõtu kellaaegadel oma perearsti numbrile. Palun ärge jätke retsepti tellimist viimasele minutile. Hoolige oma tervisest!

Saatekirjad. Saatekirju analüüsidele saab tellida ainult oma perearsti vastuvõtu aegadel. Saatekirju väljastatakse kabinetist 452. Juhul kui kabinet on parasjagu hõivatud palume pisut oodata! Saatekirju eriarstide juurde väljastab perearst ainult vastuvõtul. (Eriolukorra kestel lepitakse saatekirja väljastamine personaalselt patsiendiga kokku.)

Info analüüside andmise kohta. Haabersti tervisekeskuse protseduuride kabinetid on 225 ja 226 (II korrus). Veenivere võtmine toimub tööpäevadel 08:00–15:00. Teised analüüsid kogutakse samas kabinetis. Palun järgige juhendeid! Kõik juhendid on saadaval meie kodulehel, rubriigis ”KASULIK”. 

Palun tulge kohale alati õigeagselt! Juhul kui Teil ei ole võimalik vastuvõtule tulla või kui te hilinete, palume sellest kindlasti teada anda oma arsti registratuuri numbrile helistades.

Palun oodake oma aja saabumist perearstikeskuse välimise ukse taga, kõik meie perearstikeskust külastavad patsiendid on eelnevalt registreeritud ja kutsutakse personaalselt edasi. Palun pidage kellaaegadest kinni! Hoiame oma tervist!

Vastuvõtuaeg ühele patsiendile on 15 minutit. Juhul kui te soovite arsti või pereõega rääkida mitmest probleemist või juhul kui teiega on kaasas veel pereliikmeid, peate registreerima mitu järjestikust aega. Palun pidage kinni ettenähtud ajalimiidist.

Sageli piisab vaid pereõe visiidist. Pereõde jälgib terveid imikuid, teostab vaktsineerimisi (nii laste kui ka täiskasvanute) ja erinevaid protseduure. Lisaks vaatab pereõde 1x aastas üle kroonilised haiged, teostades neile vajadusel ka analüüse ja muid uuringuid. Enamasti vaatab kõik ägedad haiged esmaselt üle pereõde, suunates need vajadusel edasi arsti vastuvõtule. Lisaks tegeleb pereõde ka ennetustööga ja väljastab erinevaid meditsiinilisi dokumente.

Imikute ja tervete väikelaste vastuvõtupäev on igal nädalal teisipäeval, kus teenindatakse ainult terveid lapsi. Palume võtta kaasa puhas mähe ja aluslina ning koristada oma lapse kasutatud mähkmed viisidi lõpus.

Palume jätta oma talvised üleriided alati 1. korrusel asuvasse valvega garderoobi.

Palume nuusata nohusel lapsel nina ära enne kabinetti sisenemist.

Palume vankritega mitte ülesse tulla.  

Imikute mähkimislauad asuvad 1.korrusel aatriumis.

WC-d asuvad igal korrusel lifti läheduses.

 


Мы не обслуживаем и не открываем двери для заранее не зарегистрированных пациентов. Вход разрешен по одному! 12 и 12+ пациенты заходят в помещение одни. Младше 12 лет приходят на прием с 1 сопровождающим. И только при предварительном согласования визита с врачем или медсестрой. Дверь будет открыта для вас в указанное время.
Бумажные направления (моча и стул) выдаются лично и только в согласованное с вами время. Заказ повторных рецептов по электронной почте.
Опоздавшие не обслуживается!
Заказ повторных рецептов по электронной почте. Повторные рецепты можно заказать по электронной почте,предназначенной только для заказа повторных рецептов. Заказываемый рецепт должен быть выписан ранее! Чтобы заказать рецепт, пожалуйста, напишите свое имя, личный идентификационный код, название лекарства или активного вещества и отправьте электронное письмо по электронной почте для вашего семейного врача. Пожалуйста, следите за действительностью ваших рецептов на портале пациента(www.digilugu.ee) и заказывайте свои рецепты заранее! Заказы, сделанные с понедельника по четверг, будут готовы к полудню пятницы той же недели. Заказы, сделанные в пятницу, будут готовы к полудню пятницы следующей недели, вот почему мы не отвечаем на ваши электронной почты. Только повторные рецепты можно заказать по данной электронной почте. Если вам ранее не выписывали желаемое лекарство, запишитесь на приём к своему семейному врачу. Пожалуйста, убедитесь, что вы отправили свой заказ на электронную почту вашего врача.
Электронная почта для повторных рецептов предназначена только для заказа рецептов, пожалуйста,по другим вопросам свяжитесь с вашей семейной медсестрой.

Больничные листы не открываютя по е -майлу, свяжитесь с нами по телефону, в часы приема врача.

Бронировка времени визита к сестре или врачу осуществляется только по телефону. 

Если анализы не в порядке, мы свяжемся с Вами сами. По е- майлу ответы не отправляются. Все ответы напрямую идут в диги систему, где Вы их можете увидеть. https://www.digilugu.ee/login;jsessionid=B41F4F8A348ECC6437C1DC4E175CDA8A

 

 

 

 

 

Kordusretseptide tellimine / Заказ рецептов

Dr. Ulvi Usgam:  retsept@medicolm.ee

Dr. Ilona Markus:  ravim@medicolm.eeKordusretseptide tellimine retseptikeskusest:

Kordusretsepte on võimalik tellida retseptide tellimiseks ettenähtud e-maili kaudu. Retsept millele tellimus esitatakse, peab olema patsiendile varem väljakirjutatud! Retsepti tellimiseks palun kirjutage oma nimi, isikukood, raviminimi või toimeaine ja saatke e-mailile, mis on teie perearsti retsepti tellimise e-mail. Palun jälgige digiloost (www.digilugu.ee) retseptide kehtivusi ja tellige oma retseptid õigeaegselt! Esmaspäevast – neljapäevani tehtud tellimused on valmis sama nädala reede keskpäevaks. Reedel tehtud tellimused on valmis järgmise nädala reede keskpäevaks ja sellest tulenevalt me ei saada vastust tagasi teie meilie ! Kordusetseptide tellimiseks mõeldud e-maililt saab tellida ainult kordusretsepte. Kui teile ei ole soovitud ravimit varem väljakirjutatud siis palun pöörduge oma sooviga perearsti vastuvõtule. Palun jälgige, et saadate oma tellimuse oma arsti e-mailile. Kordusretseptide tellimusteks mõeldud e-mail tegeleb ainult retseptidega, palume teiste küsimustega pöörduda oma pereõe poole.

Заказ повторных рецептов по электронной почте. Повторные рецепты можно заказать по электронной почте,предназначенной только для заказа повторных рецептов. Заказываемый рецепт должен быть выписан ранее! Чтобы заказать рецепт, пожалуйста, напишите свое имя, личный идентификационный код, название лекарства или активного вещества и отправьте электронное письмо по электронной почте для вашего семейного врача. Пожалуйста, следите за действительностью ваших рецептов на портале пациента(www.digilugu.ee) и заказывайте свои рецепты заранее! Заказы, сделанные с понедельника по четверг, будут готовы к полудню пятницы той же недели. Заказы, сделанные в пятницу, будут готовы к полудню пятницы следующей недели, вот почему мы не отвечаем на ваши электронной почты. Только повторные рецепты можно заказать по данной электронной почте. Если вам ранее не выписывали желаемое лекарство, запишитесь на приём к своему семейному врачу. Пожалуйста, убедитесь, что вы отправили свой заказ на электронную почту вашего врача.
Электронная почта для повторных рецептов предназначена только для заказа рецептов, пожалуйста,по другим вопросам свяжитесь с вашей семейной медсестрой.

PATSIENDI KODUSE RAVI COVID-19 JUHEND

page1image869082464

PATSIENDI KODUSE RAVI COVID-19 JUHEND:

15. märts 2020

page1image868073984

Kui ootan koroonaviiruse proovi tulemust või analüüs osutus positiivseks siis võin seda turvaliselt teha kodusel ravil.

Enamik inimesi (sealhulgas lapsed) põevad haiguse läbi kergete sümptomitega. 1. Miks on kodune isolatsioon vajalik?

ei lahku oma kodust ega puutu kokkuteiste inimestega, vähendad võimaliku nakkusohtu teistele.

2. Kuidassaanennastterveksravida?
Parim ravi on piisav puhkus. Köha ja palavikku, saate leevendada käsimüügi ravimitega. Juhul,

kui sümptomid kaovad ja tunnete end tervena, väljastab perearst sulle loa haigusleht lõpetada.

3. Midasaanteha,etteisimittenakatada?

Viibi kodus, kuni täieliku paranemiseni. Väldi väljas käimist. Juhul, kui sul on ilmtingimata vajalik kuhugile minna, siis hoia teiste inimestega piisavat vahet. Jälgi, et aevastades ja köhides kataksid kindlasti suu ja nina. Võimalusel kasuta selleks taskurätikut või selle puudumiselvarrukat. Puhasta kodus regulaarsemalt pindu, millega puutud otseselt kokku.

Oleks hea leida endale abistaja, kelleks võib olla igaüks – lähedane, sõber või naaber. Tähtis on,et ta kaitseks ennast, pidades kinni rangetest hügieeninõuetest. Haige eest peaks hoolitsemaainult üks inimene, kes ei kuulu riskirühma. Riskirühma kuuluvad 60-aastased ja vanemad (sh hooldekodudes viibivad) ja tõsiste kaasnevate terviseseisunditega inimesed.

4. Kuidassaankojutoidujamuudvajalikudvahendid?

page1image870140640

Kodune isolatsioon on ettevaatusabinõu, et hoida ära nakkushaiguse levik. Haigusest onohustatud eelkõige vanemaealised ja tõsisemate kaasnevate haigustega isikud, kellel kerged

page1image870155072

haigusnähud võivad areneda kopsupõletikuks. Kui sa

Haige inimene ei tohiks käia poes ega apteegis. Sõpradel, tuttavatel ja naabritel on siin suur roll,

sest toidu ja ravimid saab lasta tuua just neil. Toidu- ja esmatarbekaubad ning valmistoidu saab hõlpsasti koju tellida. Sel juhul tasutakse pangaülekandega ning peab paluma kulleril jätta pakk ukse taha.

Kui muid võimalusi ei ole, siis tuleb pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, kes korraldabvajalike kaupade abivajajani jõudmise.

page1image821749616

5. Midapeaksinettevõtma,kuiminutervislikseisundonläinudhalvemaks?

Võta telefoni teel ühendust perearstiga või helista perearsti nõuandeliinile 1220, selgitaolukorda ning järgi saadud juhised. Kui seisund on väga tõsine, kutsu kiirabi, kes viib suhaiglasse.

page2image869471472

6. Kasmuperekondpeabjäämakoju?

Sinu pereliikmed loetakse ka nakatunuteks ja nad saavad avada töövõimetuslehe. Eriti hoolikaltpeaksid jälgima ennast sinu vanemaealised (üle 60aastased) ja tõsiste haigustega pereliikmed,kes peaksid oma kontaktist ja seisundist teavitama oma perearsti. Nad peaksid jälgima omatervist hoolikamalt ja kui enesetunne halveneb, võtavad kindlasti ühendust perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220.

7. Kasmapeanteavitamalastekoolijalasteaeda?
Kindlasti teavita lapse lasteaeda või kooli, et jäite koos koju. Kindlasti aitab kool kaasa

võimalustega, kuidas kaugelt kooliasju teha.

8. Kas ma peaksin oma olukorrast teavitama enda tuttavaid, kellega olen viimastelpäevadel kokku puutunud?

Nüüd, kui oled kodune, siis leia see aeg ja helista või kirjuta viimastel päevadel kokku puutunudtuttavatele, töökaaslastele, sugulastele. Kindlasti teavita oma lähikontaktseid, sest ka nemad loetakse nakatunuks ja peaksid jääma koju. Samuti saavad ka nemad paluda perearstil endale avada töövõimetuslehe. Siis nad teavad arvestada, et juba aegsalt jälgida enda tervist ja hoidahügieeni.

9. Mulontänaõhtuksjubapiletidkontserdile/kinnoostetud,kasmavõinikkagiminna,kui järgin üldiseid hügieeninõudeid?

Ei, enda ja teiste tervise nimel jäta üritusel käimata.

Avalikke kohti tuleks vältida senikaua, kuni oled paranenud, olenemata haigestumise põhjusest.

10. Kes on haiguse poolt enim ohustatud?

Riskirühma kuuluvad vanemealised ja krooniliste haigustega inimesed, kellel esinevad sagedamini rasked haigusvormid. Lapsed ei ole riskirühm ja lapsed põevad haiguse enamasti läbi kergelt.

11. Mida ma ütlen tööandjale?

Koroonaviirust koheldakse samamoodi nagu grippi ja muid hingamisteede haigusi. Seetähendab, et haiguslehte saab perearstilt ja see hüvitatakse üldise korra alusel: hüvitis hakkab jooksma alates kolmandast päevast.

12. Millal võin koduse isolatsiooni lõpetada?

Koduse isolatsiooni lõpetamise otsuse teeb perearst. Otsuse tegemiseks võtab perearst arvessesümptomite kadumist ja sinu enesetunnet ja arvestab ka haiguse nakkusohtlikku perioodi

15. märts 2020

page3image776428800

15. märts 2020

täitumisega. Praegu on teada, et inimene püsib nakkusohtlik 7-12 päeva alates sümptomite tekkimisest ja raskemate haigusjuhtude korral 14 päeva.

13.Kust saan koroonaviiruse kohta kõige adekvaatsemat infot?
Koroonaviiruse kõige ajakohasema informatsiooni leiad veebilehelt www.koroonaviirus.ee Ja inglise keeles https://www.who.int/ JA https://www.ecdc.europa.eu

Perearsti nimistusse registreerimine!

Dr. Ilona Markus’e & Ulvi Usgam’i nimistusse registreerida soovijad! – Vabandame kuid väga suure töökoormuse tõttu hetkel uusi patsiente ei registreerita! 

Igal patsiendil on õigus perearsti valida ja vahetada. Perearsti nimistusse registreerumine toimub kirjaliku avalduse alusel, mille peab patsient esitama perearstile. Vastsündinu registreeritakse automaatselt ema perearstinimistusse.

Terviseameti kodulehelt leiab informatsiooni perearstide kohta, kelle nimistus on vabu kohti.

https://www.terviseamet.ee/et/tervishoid/inimesele/perearsti-valimine-ja-vahetamine

Tallinna perearstid, kelle nimistus on vabu kohti:

 1. Dr Fahretdinova Ljudmila –  Pealinna Perearstid OÜ –  vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 2. Dr Sujetina Viktoria – Pealinna Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 3. Dr Šikova Marianna – Ülemiste Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 4. Dr Saks Tiina – Kodudoktori PAK Sinu Arst OÜ – vastuvõtt Tallinn, Veerenni 53A
 5. Dr Pikk Olev – Kodudoktori PAK Sinu Arst OÜ – vastuvõtt Tallinn, Veerenni 53A
 6. Dr Pärnpuu Karin – Mymed Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Uus-Sadama 21
 7. Dr Poljantšikova Anna – Pealinna Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 8. Dr Jeines Marija – Mustamäe ja Nõmme Perearstikeskus OÜ- Tallinn, Ehitajate tee  27
 9. Dr Eensaar Ester – Pealinna Perearstid OÜ- vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 10. Dr Nešpanova Jekaterina – OÜ Merelahe Perearstikeskus – vastuvõtt Tallinn, Paldiski mnt 68a
 11. Dr Kadakmaa Reet – Pealinna Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 12. Dr Lahe Merje – Pealinna Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 13. Dr Puškarjova Tatjana – PA Kopliranna OÜ – vastuvõtt Tallinn, Sõle 63
 14. Dr Puškarjov Aleksandr – PA Kopliranna OÜ – vastuvõtt Tallinn, Sõle 63
 15. Dr Koval Jelena – ASKLEPION OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 16. Dr Norbert Liivak – Pealinna Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 17. Dr Sule Talvi – Tallinna Munitsipaalperearstikeskuse OÜ- vastuvõtt Tallinn, Õismäe tee 179
 18. Dr Kookmaa Mare – Pealinna Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 19. Dr Pronevitš Viktoria – Kalamaja Perearstid OÜ- vastuvõtt Tallinn, Tööstuse 13
 20. Dr Solomatina Tatjana– OÜ Merelahe Perearstikeskus – vastuvõtt Tallinn, Paldiski mnt 68a
 21. Dr Viilup Janika – Pealinna Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Valukoja 7
 22. Dr Ivan Jakovlev – Mymed Perearstid OÜ – vastuvõtt Tallinn, Uus-Sadama 21